Glistnica – objawy i terapia glisty ludzkiej u dzieci i dorosłych

glista ludzka u dziecka Glistnica – objawy i terapia glisty ludzkiej u dzieci i dorosłych glistnica objawy leczenie gdzie sprawdzi   obci    enia glistami robaki ob  e biorezonans terapia diagnostyka glisty test vega na obecno     glist glistnicy zakarzenia glist   ludzk

Glistnica jest chorobą wywołaną przez inwazję glisty ludzkiej (Ascaris lumbricoides) i jest najczęściej notowanym zakażeniem pasożytniczym. Do zakażenia dochodzi poprzez spożycie jajeczek wraz z niedomytymi warzywami, owocami lub po prostu przez brudne ręce.

Glisty są obupłciowe, a ich długość wynosi się od 20 do 40 cm. W pierwszej fazie zakażenia trafiają do jelit, w których larwy wydostają się z osłon jajowych i przedostając się przez ścianki jelita, wraz z krwią wędrują przez wątrobę do płuc. Z płuc przemieszczają się do oskrzeli, tchawicy i przełyku, tam są połykane ponownie, dostając się do jelit, gdzie po 2-3 miesiącach samica będzie mogła złożyć jaja.

Przy jakich objawach warto podejrzewać glistnice?

We wstępnej fazie zakażenia mogą pojawiać się bóle i zawroty głowy, bóle brzucha, naprzemienne biegunki i zaparcia, kaszel, podniesiona temperatura, pokrzywka, czy niekiedy drgawki.

W badaniach krwi podczas inwazji glistami obserwuje się leukocytozę z eozynofilią.

Kolejne fazy zakażenia są coraz poważniejsze. Uszkodzenie ścian jelita i płuc wywołuje miejscowy odczyn zapalny, przez co powstają ziarniaki i nacieki. W płucach obserwuje się nacieki Loefflera.
W trakcie zakażenia może dojść do powiększenia wątroby i do zablokowania przez glisty kanalików żółciowych wywołując tym samym stan zapalny. W trakcie inwazji szczególnie u dzieci obserwuje się zaburzenia snu ze zgrzytaniem zębów, zwiększoną pobudliwość nerwową oraz zahamowanie rozwoju fizycznego, jak i psychicznego. Bardzo typowym objawem glistnicy jest występowanie alergii, odczynów alergicznych oraz objawów astmatycznych związanych z przewlekłą niewydolnością oddechową i dusznościami. W trakcie przewlekłego zakażenia pojawia się brak apetytu, ślinotok, epilepsja oraz napady lękowe.

Jeśli występują u Was objawy wymienione powyżej, warto wykonać diagnostykę na obecność glisty ludzkiej, a przede wszystkim zadziałać na nią.

Jak sobie pomóc?

U osób dorosłych dobrze działa terapia czosnkowa na wódce oraz gorzkie zioła, takie jak: wrotycz, piołun, czy tymianek.

U starszych dzieci najlepiej się sprawdzą pestki dyni, bezalkoholowy orzech czarny i biorezonans.

Z naszej praktyki wynika, że zakażenie glistą ludzką pojawia się również w przypadku niemowląt, u których główne objawy to wysypka skórna, podenerwowanie, zaburzenia wypróżniania. Dla najmłodszych do terapii dedykujemy preparaty informacyjne. Preparaty informacyjne są przede wszystkim bezpieczne i wysoko skuteczne w terapiach dziecięcych.

Przyjdź, sprawdź i skutecznie przywróć sobie zdrowie w naszym Śląskim Centrum Biorezonansowym.

Zapisy i informacje dodatkowe: 505 044 147, 512 969 369

Bibliografia:

Kayser F. H., Bienz K. A., Eckert J., Zinkernagel R. M.; Mikrobiologia lekarska; pod red.: Heczko P.B., Pietrzyk A.; Wydawnictwo lekarskie PZWL; Wraszawa 2007;

Siemionowa N.; Szkoła zdrowia, uwolnij się od pasożytów; Hartigrama, Warszawa 2010;

Sklianskaja E. I.; Dolegliwości przewodu pokarmowego; tom II; Oficyna wydawnicza „ABA”; Warszawa 2005

Ziołolecznictwo dla lekarzy; pod. red. Aleksandra Ożarowskiego; wyd. III; Państwowy zakład wydawnictw lekarskich; Warszawa, 1982;

 


Śląskie Centrum Biorezonansowe
Dąbrowa Górnicza ul. Relaksowa 31
Bartosz Bryła » 505 044 147
Monika Żeleźnik » 512 969 369


VegaTest – Pasożyty – Biorezonans – Toksyny – Oczyszczanie – Wspomaganie – Terapie naturalne

glista ludzka u dziecka Glistnica – objawy i terapia glisty ludzkiej u dzieci i dorosłych apple icon 144x144 1www.biorezonansowe.pl