Śląskie Centrum Biorezonansowe

Zadzwonimy do Ciebie!

Podaj nam swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.


Glistnica – objawy i terapia glisty ludzkiej u dzieci i dorosłych

Glistnica jest chorobą wywołaną przez inwazję glisty ludzkiej (Ascaris lumbricoides) i jest najczęściej notowanym zakażeniem pasożytniczym. Do zakażenia dochodzi poprzez spożycie jajeczek wraz z niedomytymi warzywami, owocami lub po prostu przez brudne ręce.

Glistnica – objawy i terapia glisty ludzkiej u dzieci i dorosłych


Glisty są obupłciowe, a ich długość wynosi się od 20 do 40 cm. W pierwszej fazie zakażenia trafiają do jelit, w których larwy wydostają się z osłon jajowych i przedostając się przez ścianki jelita, wraz z krwią wędrują przez wątrobę do płuc. Z płuc przemieszczają się do oskrzeli, tchawicy i przełyku, tam są połykane ponownie, dostając się do jelit, gdzie po 2-3 miesiącach samica będzie mogła złożyć jaja.

Przy jakich objawach warto podejrzewać glistnice?

We wstępnej fazie zakażenia mogą pojawiać się bóle i zawroty głowy, bóle brzucha, naprzemienne biegunki i zaparcia, kaszel, podniesiona temperatura, pokrzywka, czy niekiedy drgawki.

W badaniach krwi podczas inwazji glistami obserwuje się leukocytozę z eozynofilią.

Kolejne fazy zakażenia są coraz poważniejsze. Uszkodzenie ścian jelita i płuc wywołuje miejscowy odczyn zapalny, przez co powstają ziarniaki i nacieki. W płucach obserwuje się nacieki Loefflera.
W trakcie zakażenia może dojść do powiększenia wątroby i do zablokowania przez glisty kanalików żółciowych wywołując tym samym stan zapalny. W trakcie inwazji szczególnie u dzieci obserwuje się zaburzenia snu ze zgrzytaniem zębów, zwiększoną pobudliwość nerwową oraz zahamowanie rozwoju fizycznego, jak i psychicznego. Bardzo typowym objawem glistnicy jest występowanie alergii, odczynów alergicznych oraz objawów astmatycznych związanych z przewlekłą niewydolnością oddechową i dusznościami. W trakcie przewlekłego zakażenia pojawia się brak apetytu, ślinotok, epilepsja oraz napady lękowe.

Jeśli występują u Was objawy wymienione powyżej, warto wykonać diagnostykę na obecność glisty ludzkiej, a przede wszystkim zadziałać na nią.

Jak sobie pomóc?

U osób dorosłych dobrze działa terapia czosnkowa na wódce oraz gorzkie zioła, takie jak: wrotycz, piołun, czy tymianek.

U starszych dzieci najlepiej się sprawdzą pestki dyni, bezalkoholowy orzech czarny i biorezonans.

Z naszej praktyki wynika, że zakażenie glistą ludzką pojawia się również w przypadku niemowląt, u których główne objawy to wysypka skórna, podenerwowanie, zaburzenia wypróżniania. Dla najmłodszych do terapii dedykujemy preparaty informacyjne. Preparaty informacyjne są przede wszystkim bezpieczne i wysoko skuteczne w terapiach dziecięcych.

Przyjdź, sprawdź i skutecznie przywróć sobie zdrowie w naszym Śląskim Centrum Biorezonansowym.

Zapisy i informacje dodatkowe: 505 044 147, 512 969 369

Bibliografia:

Kayser F. H., Bienz K. A., Eckert J., Zinkernagel R. M.; Mikrobiologia lekarska; pod red.: Heczko P.B., Pietrzyk A.; Wydawnictwo lekarskie PZWL; Wraszawa 2007;

Siemionowa N.; Szkoła zdrowia, uwolnij się od pasożytów; Hartigrama, Warszawa 2010;

Sklianskaja E. I.; Dolegliwości przewodu pokarmowego; tom II; Oficyna wydawnicza „ABA”; Warszawa 2005

Ziołolecznictwo dla lekarzy; pod. red. Aleksandra Ożarowskiego; wyd. III; Państwowy zakład wydawnictw lekarskich; Warszawa, 1982;

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu!


  Czytaj więcej

Zostałem poinformowany, iż wyrażona zgoda może zostać przeze mnie wycofana w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania moich danych osobowych, którego dokonano na podstawie wyrażonej przeze mnie zgody, przed jej wycofaniem. Oświadczenie o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych we wskazanym wyżej celu, należy kierować na adres mailowy kontakt@biorezonansowe.pl lub do najbliższego biura Śląskiego Centrum Biorezonansowego. Zgoda nie obejmuje przekazania danych osobowych innym podmiotom współpracującym ze Śląskim Centrum Biorezonansowym. Osoba przekazująca dane osobowe zostanie poinformowana o każdej sytuacji naruszenia ich ochrony na wskazany dla tego celu adres.

Nota informacyjna


Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich ani innym odbiorcom oraz nie będą podlegać profilowaniu, w tym automatycznemu podejmowaniu decyzji. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.


Biorezonansowe.pl - Śląskie Centrum Biorezonansowe © Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje zawarte na stronie nie stanowią porady lekarskiej. Materiały i teksty opublikowane na tej stronie podlegają prawom autorskim. Kopiowanie i upublicznianie bez zgody autora zabronione.


Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.