Śląskie Centrum Biorezonansowe

Zadzwonimy do Ciebie!

Podaj nam swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.


Inne spojrzenie na palenie

Sięganie po używki takie jak kawa, czy papierosy są podświadomym wołaniem o wzmocnienie nerek, a szczególnie prawej nerki, w której wg medycyny chińskiej mieści się energia TSING pochodząca od ojca.

Inne  spojrzenie na palenie


Sięganie po używki takie jak kawa, czy papierosy są podświadomym wołaniem o wzmocnienie nerek, a szczególnie prawej nerki, w której wg medycyny chińskiej mieści się energia TSING pochodząca od ojca. Wszystkie choroby, które są osłabieniem energii yang w ciele, związane są bezpośrednio z prawą nerką, którą wiele osób postanowiło wzmacniać pseudo-ogniem, jakim jest dymek z papierosa. Psychiczne np. lęki i brak poczucia własnej wartości bądź fizyczne osłabienie energii nerek, np. wychłodzenie, obciążenie metabolitami, lub metalami ciężkimi jest prostą drogą do sięgnięcia po używki. Rzucanie palenia, przy chronicznym osłabieniu nerek, najczęściej kończy się fiaskiem, dlatego, że nerki odpowiadają m.in. za silną wolę, wewnętrzną siłę, umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach i odwagę. Odpowiednio przeprowadzona terapia oczyszczająca organizm, wzmacniająca wewnętrzne organy oraz bezpośrednio wspomagająca rzucanie palenia poprzez biorezonans BICOM może zakończyć się sukcesem, jeśli tylko zaangażujesz się w proces odbudowy swojego zdrowia. W pierwszej części artykułu przybliżymy Wam statystyki związane z paleniem papierosów, mechanizm uzależnienia oraz skutki używania nikotyny. W drugiej części natomiast skupimy się na metodach terapeutycznych i samym procesie wychodzenia z uzależnienia.

 

Palenie papierosów – co mówią liczby?

W Polsce codziennie po papierosa sięga ponad 8 mln ludzi (badania Global Adult Tobacco Survey Poland – GATS), z czego ponad połowa palaczy wypala więcej niż 10 papierosów na dzień!  Aż 70 % palaczy pragnie porzucić nałóg, z czego ponad 90 % deklarujących taką chęć, nie podejmuje w tym kierunku żadnych działań z obawy o brak powodzenia. Statystyczny palacz w ciągu trwania swojego nałogu rzucał palenie ok. 7 razy. Tak wygląda to obecnie, jeśli chodzi o statystyki i wyniki ankiet.

 

Cena i zakazy niestraszne dla palaczy

Głównie widać to podczas zakupów w sklepach, kiedy można zaobserwować liczbę osób kupujących „paczkę fajek” oraz na ulicach, a konkretniej, przy koszach na śmieci, gdzie wyrastają, jak grzyby po deszczu, puste paczki po papierosach i zgaszone na brzegach pety. Tylko co takiego sprawia, że pomimo licznych zakazów i wzrostu cen papierosów- popyt na nie jest tak ogromny?

 

Uzależnienie od nikotyny

 Jako promotor zdrowego trybu życia przejrzałem fachowe materiały i dotarłem do takiej jednostki chorobowej jak nikotynizm, który jest poważnym zespołem uzależniania powodującym bardzo rozległe problemy zdrowotne, zarówno u osoby uzależnionej, jak i również u jej bliskich, którzy są zmuszeni do biernego wdychania tej mieszanki toksycznej.

Podkreślam: nikotyna jest silną neurotoksyną, co oznacza, że uszkadza układ nerwowy, przewyższając swoją toksycznością wiele innych substancji, które najczęściej są zakazane.

W jednym papierosie przeciętnie znajduje się 1 gram tytoniu, który z kolei zawiera 1-2 % nikotyny, która zaczyna działać na organizm palacza w ciągu 7 sekund od zażycia (czas potrzebny na przedostanie się nikotyny z jamy ustnej do mózgu).

W przypadku nikotynizmu występują objawy takie jak w uzależnieniu od innych substancji psychoaktywnych (np. heroiny, morfiny, alkoholu). Zespół uzależnienia od nikotyny składa się z objawów behawioralnych, fizjologicznych i zmian procesów poznawczych, które pojawiają się w toku wielokrotnego użycia nikotyny (tytoniu). Brak pobudzenia, czy stymulacji receptorów nikotynowych, w przypadku, gdy osoba nie może sięgnąć po papierosa – a jest uzależniona – skutkuje całym szeregiem objawów, takich jak:

zawroty głowy, niepokój, rozdrażnienie, głód nikotynowy (silną potrzebę sięgnięcia po papierosa), zmęczenie – pojawia się nagle, drażliwość, spadek koncentracji, irytację, zaburzenia snu – zazwyczaj nagle pojawiająca się bezsenność, zaburzenia apetytu – silne jego zwiększenie.

 

Wpływ palenia na zdrowie

Oprócz nikotyny każdy wypalany papieros zawiera około 600 substancji chemicznych, z których podczas spalania powstaje ponad 7 tysięcy związków chemicznych, a w tym 69 z nich powoduje raka, natomiast wiele innych jest silnie toksycznych, wpływając niekorzystnie na funkcjonowanie narządów i układów wewnętrznych (m.in. oddechowego, nerwowego, pokarmowego). Poniżej kilka przykładów substancji, które wciąga się wraz z dymem:

  • ACETON – trujący rozpuszczalnik organiczny, składnik farb i lakierów,
  • AMONIAK – drażniący gaz, stosowany w chłodnictwie, składnik nawozów mineralnych i środków czyszczących,
  • ARSEN – trujący metal ciężki, składnik chemicznych środków bojowych,
  • CYJANOWODÓR – kwas wykorzystywany do produkcji tworzyw sztucznych, stosowany w komorach gazowych podczas II wojny światowej; stosowany do trucia szczurów.

Ta lista jest jeszcze bardzo długa: BENZOPIREN, BUTAN, CHLOREK WINYLU, DIBENZOAKRYDYNA, FENOL, METANOL, NAFTYLOAMINA, TLENEK WĘGLA itp.

Dym tytoniowy powoduje powstawanie w organizmie wolnych rodników, które wywołują reakcje utleniające (niszczące), na skutek czego następują zmiany w strukturze DNA, białek i lipidów. Procesy te, wpływają na bardzo szybkie starzenie się organizmu, oraz obniżają poziom witamin o działaniu antyutleniającym, takich jak: A, C i E, które również wpływają na elastyczność i regenerację skóry. Stwierdzono, że u palaczy utrata witaminy E z krwi następuje dwa razy szybciej, niż u osób niepalących. Palenie zaburza procesy immunologiczne organizmu, zwiększając podatność palacza na infekcje sezonowe, nawracające zapalenie oskrzeli, bakteryjne i grzybicze zmiany skórne oraz nowotwory.  Nikotyna wywołuje skurcz naczyń krwionośnych, ogranicza prawidłowe dotlenienie i dożywienie tkanek skóry oraz całego organizmu, zostawiając po sobie chroniczne niedokrwienie i osłabienie naczyń krwionośnych.

Krótkoterminowy wpływ palenia na zdrowie to: krótki oddech, astma, szybsza akcja serca, impotencja, niepłodność i zwiększone stężenie tlenku węgla we krwi.

Długoterminowe skutki palenia papierosów obserwuje się między innymi w nieustannie wzrastającej liczbie: zawałów serca, udarów mózgu i nowotworów.

I chociaż skutków palenia można wymienić tu o wiele więcej, należy pamiętać, że tyczą się one nie tylko samego uzależnienia od nikotyny, ale również całego stylu życia.

 

Zainteresowanych zapraszamy na:

Przyjdź, sprawdź skuteczność Terapii Antynikotynowej
i skontroluj swoje zdrowie w Śląskim Centrum Biorezonansowym.

Zapisy na zabiegi prowadzimy telefonicznie:
505 044 147512 969 369

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu!


  Czytaj więcej

Zostałem poinformowany, iż wyrażona zgoda może zostać przeze mnie wycofana w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania moich danych osobowych, którego dokonano na podstawie wyrażonej przeze mnie zgody, przed jej wycofaniem. Oświadczenie o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych we wskazanym wyżej celu, należy kierować na adres mailowy kontakt@biorezonansowe.pl lub do najbliższego biura Śląskiego Centrum Biorezonansowego. Zgoda nie obejmuje przekazania danych osobowych innym podmiotom współpracującym ze Śląskim Centrum Biorezonansowym. Osoba przekazująca dane osobowe zostanie poinformowana o każdej sytuacji naruszenia ich ochrony na wskazany dla tego celu adres.

Nota informacyjna


Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich ani innym odbiorcom oraz nie będą podlegać profilowaniu, w tym automatycznemu podejmowaniu decyzji. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.


Biorezonansowe.pl - Śląskie Centrum Biorezonansowe © Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje zawarte na stronie nie stanowią porady lekarskiej. Materiały i teksty opublikowane na tej stronie podlegają prawom autorskim. Kopiowanie i upublicznianie bez zgody autora zabronione.


Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.