Muzykoterapia – zapomniana metoda powrotu do zdrowia i harmonii

muzykoterapia Muzykoterapia – zapomniana metoda powrotu do zdrowia i harmonii muzykoterapeuta zawodowy MDK na   l  sku Bartosz Bry  a czy pomaga biorezonans i muzykoterapia kamertonami

Wyobraźcie sobie piękny koncert w Filharmonii, gdzie każdy gra na swoim instrumencie i robi to, jak najlepiej potrafi. Wtedy i tylko wtedy powstaje piękna i harmonijna muzyka. Ten przykład możemy również odnieść do funkcjonowania ludzkiego organizmu. Kiedy wszystkie organy współpracują ze sobą, ciało odwdzięcza się nam brakiem chorób, pięknym wyglądem, dużą ilością sił witalnych. Kiedy jednak coś zaczyna szwankować i fałszować, to w całym organizmie powstaje szum i dysharmonia. Właśnie dlatego muzykoterapia ma tak istotne znaczenie w holistycznym podejściu do zdrowia. Przypomina nam pierwotną częstotliwość, według której organizm może poprawnie funkcjonować.

Już od samego poczęcia dziecko w łonie matki odczuwa, a później odsłuchuje jej częstotliwości. Jej bicie serca, jej głos, a nawet jej zmiany nastroju, czy stres. Dzieje się tak dlatego, że serce i układ krwionośny są pośrednikiem pomiędzy układem nerwowym i narządami zmysłów z jednej strony i organami odpowiedzialnymi za przemianę materii i wymianę tlenową z drugiej strony. Spełniają głównie funkcję regulacyjną pomiędzy układem wewnętrznymi i światem zewnętrznym, jak i również pomiędzy ciałem, umysłem i duszą. Kiedy hormony wywołujące stres znajdują się we krwi, zmuszają serce do szybszej pracy w nieharmonijnym rytmie, zwiększając tym samym częstotliwość bicia serca. Dziecko rejestruje to jako coś odmiennego i nienaturalnego w stosunku do wcześniej doznawanej przez niego harmonii. A kiedy już przychodzi na świat, z łatwością uspokaja go bliskość matki i rytm jej spokojnie bijącego serca.

Gdy jesteśmy chorzy, oznacza to tyle, że powstała dysharmonia, nastąpiło rozstrojenie w naszym wnętrzu i/lub pomiędzy nami i naszym otoczeniem – wtedy warto dostroić się do swojej pierwotnej i indywidualnej melodii, wykorzystując do tego np. muzykoterapię. ?

Muzykoterapia komórkowa- jak to działa?

Każdy człowiek jest bardzo indywidualną jednostką, mimo, że są grupy ludzi, którzy lubią podobną muzykę, nie ma dwóch takich osób, które słuchałyby dokładnie tych samych utworów, tych samych wykonawców, a to dlatego, że wszystko rozchodzi się o detale. Kiedy słuchasz muzyki, jest ona kompozycją specjalnie dobranych pojedynczych dźwięków. Może być ona piękną muzyką, ale to dalej mały chaos podawanych częstotliwości. W muzykoterapii, w której wykorzystuję zarówno gongi solfeżowe, jak i kamertony medyczne, chodzi o takie dobranie pojedynczych dźwięków, żeby ciało mogło się skupić na pracy z konkretną częstotliwością, którą niesie fala dźwiękowa. Nie chodzi o to, żebym w każdej indywidualnej sesji wykorzystał całą gamę dźwięków, które posiadam do pracy, nie tak to działa. Czasami potrzebne są fale dźwiękowe niosące częstotliwość, która regeneruje dany organ, czasami jest to częstotliwość rozbijająca napięcia, czy blokady emocjonalne, a innym razem uspakajające, tonizujące i otwierające na dalszą pracę z obciążeniami w ciele. Pierwszym kluczem do pracy z dźwiękiem jest intencja, zarówno osoby prowadzącej, jak i odsłuchującej dźwięki. Pojedyncze komponowanie dźwięków w odpowiedniej kolejności pozwala na skierowanie uwagi do środka i na odczytaniu wewnętrznych reakcji ciała. Natomiast drugim kluczem – jest woda.

Największe efekty po sesji muzykoterapeutycznej są widoczne dopiero na drugi lub trzeci dzień, a jest to związane z wymianą wody w organizmie, gdzie stara informacja międzykomórkowa zostaje zastąpiona nową – tą pierwotną, o naturalnej częstotliwości dla organizmu.

Czy za pomocą muzykoterapii można wszystko naprawić w organizmie?

Jako naturopata staram się bardzo holistycznie patrzeć na drugiego człowieka, dlatego w swojej pracy wykorzystuje również inne metody. Jednak częstotliwości podawane za pomocą kamertonów, czy gongów robią ogromną pracę terapeutyczną w ciele.

I chociaż powstało wiele urządzeń i nośników terapeutycznych częstotliwości, jestem przekonany, że wykorzystanie muzykoterapii jest najbardziej naturalne i pierwotne dla organizmu człowieka.

Należy jednak pamiętać, że nie ilość, czy czas jest wyznacznikiem efektywnej muzykoterapii. W muzykoterapii chodzi o indywidualne podejście, dobór potrzebnych na dany moment częstotliwości, nawodnienie oraz intencję słuchacza, który sam może w mniejszym, lub większym stopniu, taką intencją puścić swoje wewnętrzne blokady i pozwolić fali dźwiękowej działać skutecznie na wiele dolegliwości.

                                                                                                                                              Bartosz Bryła
Zawodowy Naturopata

Pojedynczy zabieg muzykoterapeutyczny (cennik usługi):    120 zł

Przyjdź i sprawdź skuteczność Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej
w Śląskim Centrum Biorezonansowym.

Zapisy na zabiegi prowadzimy telefonicznie:
505 044 147, 512 969 369

 


Śląskie Centrum Biorezonansowe
Dąbrowa Górnicza ul. Relaksowa 31
Bartosz Bryła » 505 044 147
Monika Żeleźnik » 512 969 369


VegaTest – Pasożyty – Biorezonans – Toksyny – Oczyszczanie – Wspomaganie – Terapie naturalne

muzykoterapia Muzykoterapia – zapomniana metoda powrotu do zdrowia i harmonii apple icon 144x144 1www.biorezonansowe.pl