Śląskie Centrum Biorezonansowe

Zadzwonimy do Ciebie!

Podaj nam swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.


Muzykoterapia – zapomniana metoda powrotu do zdrowia i harmonii

Gdy jesteśmy chorzy, oznacza to tyle, że powstała dysharmonia, nastąpiło rozstrojenie w naszym wnętrzu i/lub pomiędzy nami i naszym otoczeniem – wtedy warto dostroić się do swojej pierwotnej i indywidualnej melodii, wykorzystując do tego np. muzykoterapię.

Muzykoterapia – zapomniana metoda powrotu do zdrowia i harmonii


Wyobraźcie sobie piękny koncert w Filharmonii, gdzie każdy gra na swoim instrumencie i robi to, jak najlepiej potrafi. Wtedy i tylko wtedy powstaje piękna i harmonijna muzyka. Ten przykład możemy również odnieść do funkcjonowania ludzkiego organizmu. Kiedy wszystkie organy współpracują ze sobą, ciało odwdzięcza się nam brakiem chorób, pięknym wyglądem, dużą ilością sił witalnych. Kiedy jednak coś zaczyna szwankować i fałszować, to w całym organizmie powstaje szum i dysharmonia. Właśnie dlatego muzykoterapia ma tak istotne znaczenie w holistycznym podejściu do zdrowia. Przypomina nam pierwotną częstotliwość, według której organizm może poprawnie funkcjonować.

Już od samego poczęcia dziecko w łonie matki odczuwa, a później odsłuchuje jej częstotliwości. Jej bicie serca, jej głos, a nawet jej zmiany nastroju, czy stres. Dzieje się tak dlatego, że serce i układ krwionośny są pośrednikiem pomiędzy układem nerwowym i narządami zmysłów z jednej strony i organami odpowiedzialnymi za przemianę materii i wymianę tlenową z drugiej strony. Spełniają głównie funkcję regulacyjną pomiędzy układem wewnętrznymi i światem zewnętrznym, jak i również pomiędzy ciałem, umysłem i duszą. Kiedy hormony wywołujące stres znajdują się we krwi, zmuszają serce do szybszej pracy w nieharmonijnym rytmie, zwiększając tym samym częstotliwość bicia serca. Dziecko rejestruje to jako coś odmiennego i nienaturalnego w stosunku do wcześniej doznawanej przez niego harmonii. A kiedy już przychodzi na świat, z łatwością uspokaja go bliskość matki i rytm jej spokojnie bijącego serca.

Gdy jesteśmy chorzy, oznacza to tyle, że powstała dysharmonia, nastąpiło rozstrojenie w naszym wnętrzu i/lub pomiędzy nami i naszym otoczeniem – wtedy warto dostroić się do swojej pierwotnej i indywidualnej melodii, wykorzystując do tego np. muzykoterapię. 😊

Muzykoterapia komórkowa- jak to działa?

Każdy człowiek jest bardzo indywidualną jednostką, mimo, że są grupy ludzi, którzy lubią podobną muzykę, nie ma dwóch takich osób, które słuchałyby dokładnie tych samych utworów, tych samych wykonawców, a to dlatego, że wszystko rozchodzi się o detale. Kiedy słuchasz muzyki, jest ona kompozycją specjalnie dobranych pojedynczych dźwięków. Może być ona piękną muzyką, ale to dalej mały chaos podawanych częstotliwości. W muzykoterapii, w której wykorzystuję zarówno gongi solfeżowe, jak i kamertony medyczne, chodzi o takie dobranie pojedynczych dźwięków, żeby ciało mogło się skupić na pracy z konkretną częstotliwością, którą niesie fala dźwiękowa. Nie chodzi o to, żebym w każdej indywidualnej sesji wykorzystał całą gamę dźwięków, które posiadam do pracy, nie tak to działa. Czasami potrzebne są fale dźwiękowe niosące częstotliwość, która regeneruje dany organ, czasami jest to częstotliwość rozbijająca napięcia, czy blokady emocjonalne, a innym razem uspakajające, tonizujące i otwierające na dalszą pracę z obciążeniami w ciele. Pierwszym kluczem do pracy z dźwiękiem jest intencja, zarówno osoby prowadzącej, jak i odsłuchującej dźwięki. Pojedyncze komponowanie dźwięków w odpowiedniej kolejności pozwala na skierowanie uwagi do środka i na odczytaniu wewnętrznych reakcji ciała. Natomiast drugim kluczem – jest woda.

Największe efekty po sesji muzykoterapeutycznej są widoczne dopiero na drugi lub trzeci dzień, a jest to związane z wymianą wody w organizmie, gdzie stara informacja międzykomórkowa zostaje zastąpiona nową – tą pierwotną, o naturalnej częstotliwości dla organizmu.

Czy za pomocą muzykoterapii można wszystko naprawić w organizmie?

Jako naturopata staram się bardzo holistycznie patrzeć na drugiego człowieka, dlatego w swojej pracy wykorzystuje również inne metody. Jednak częstotliwości podawane za pomocą kamertonów, czy gongów robią ogromną pracę terapeutyczną w ciele.

I chociaż powstało wiele urządzeń i nośników terapeutycznych częstotliwości, jestem przekonany, że wykorzystanie muzykoterapii jest najbardziej naturalne i pierwotne dla organizmu człowieka.

Należy jednak pamiętać, że nie ilość, czy czas jest wyznacznikiem efektywnej muzykoterapii. W muzykoterapii chodzi o indywidualne podejście, dobór potrzebnych na dany moment częstotliwości, nawodnienie oraz intencję słuchacza, który sam może w mniejszym, lub większym stopniu, taką intencją puścić swoje wewnętrzne blokady i pozwolić fali dźwiękowej działać skutecznie na wiele dolegliwości.

                                                                                                                                              Bartosz Bryła
Zawodowy Naturopata

Pojedynczy zabieg muzykoterapeutyczny (cennik usługi):    120 zł

Przyjdź i sprawdź skuteczność Muzykoterapii Dogłębnej Komórkowej
w Śląskim Centrum Biorezonansowym.

Zapisy na zabiegi prowadzimy telefonicznie:
505 044 147512 969 369

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu!


  Czytaj więcej

Zostałem poinformowany, iż wyrażona zgoda może zostać przeze mnie wycofana w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania moich danych osobowych, którego dokonano na podstawie wyrażonej przeze mnie zgody, przed jej wycofaniem. Oświadczenie o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych we wskazanym wyżej celu, należy kierować na adres mailowy kontakt@biorezonansowe.pl lub do najbliższego biura Śląskiego Centrum Biorezonansowego. Zgoda nie obejmuje przekazania danych osobowych innym podmiotom współpracującym ze Śląskim Centrum Biorezonansowym. Osoba przekazująca dane osobowe zostanie poinformowana o każdej sytuacji naruszenia ich ochrony na wskazany dla tego celu adres.

Nota informacyjna


Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich ani innym odbiorcom oraz nie będą podlegać profilowaniu, w tym automatycznemu podejmowaniu decyzji. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.


Biorezonansowe.pl - Śląskie Centrum Biorezonansowe © Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje zawarte na stronie nie stanowią porady lekarskiej. Materiały i teksty opublikowane na tej stronie podlegają prawom autorskim. Kopiowanie i upublicznianie bez zgody autora zabronione.


Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.