Śląskie Centrum Biorezonansowe

Zadzwonimy do Ciebie!

Podaj nam swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.


Woda zdrowia ci doda – czyli jak prawidłowo się nawadniać?

Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak bogatego dostępu i wyboru dotyczącego wody, jaką możemy spożywać. Pijemy najróżniejsze roztwory, począwszy od: wody wodociągowej, mineralnej, kawy, herbaty, słodkich napojów gazowanych, soków, energy-drinków a kończąc na alkoholach.

Woda zdrowia ci doda – czyli jak prawidłowo się nawadniać?


Wpisując w wyszukiwarkę hasło: woda albo nawodnienie wyskakują ogromne ilości informacji dlatego, jeśli chcecie drążyć, zapraszamy do Internetowych poszukiwań, bo tutaj powiemy jedynie w skrócie.

Jeszcze nigdy nie mieliśmy tak bogatego dostępu i wyboru dotyczącego wody, jaką możemy spożywać. Pijemy najróżniejsze roztwory, począwszy od: wody wodociągowej, mineralnej, kawy, herbaty, słodkich napojów gazowanych, soków, energy-drinków a kończąc na alkoholach. Zastanawiające jest to, że wraz ze wzrostem dostępności tysięcy produktów zawierających wodę, prawie 70 % społeczeństwa jest odwodniona. Efektem systematycznego odwadniania organizmu jest spadek jego odporności i cały szereg dolegliwości z tym związanych. Aby zrozumieć, jaka jest tego przyczyna, prześledzimy wspólnie dlaczego tak się dzieje i co możemy z tym zrobić.

Naszą podróż zaczniemy od zrozumienia, że woda jest uniwersalnym bio-rozpuszczalnikiem i w skład idealnie czystej wody wchodzą wyłącznie cząsteczki składające się z jednego atomu tlenu oraz dwóch atomów wodoru. Z tego wynika, że wszelkie domieszki wody takie jak np. sole, gazy, substancje organiczne i nieorganiczne, drobnoustroje, środki dezynfekujące, środki chemiczne itp. są zanieczyszczeniami.

Teraz kluczową dla całej sprawy kwestią jest uświadomienie sobie, że im czystszą wodę będziemy spożywać, tym efektywniej będzie działać przy wszystkich funkcjach organizmu. Do głównych jej zadań należy: usuwanie szkodliwych produktów przemiany materii, udział w reakcjach biochemicznych, regulacja temperatury, nawilżenie błon śluzowych, stawów oraz gałek ocznych. Jest fundamentem życia, ponieważ ciało składa się w 75% z wody. Tworzy wszystkie płyny w organizmie takie jak: krew, limfę, czy soki trawienne. Każdy system w ciele, każda komórka, a mamy ich 75 trylionów potrzebuje właściwej ilości oraz struktury wody.

Mając to wszystko na uwadze, rozsądnie jest w pierwszej kolejności oczyścić wodę z wszelkich zanieczyszczeń. Jak wiemy, odpowiedzialność za to leży po naszej stronie z racji tego, że wodociągi, czy firmy produkujące wodę butelkowaną nie są w stanie tego zrobić. Co więcej, aktualne normy zezwalają na obecność w wodach mineralnych wszystkich zanieczyszczeń chemicznych z wód powierzchniowych, co oznacza zrównanie tych wód z jakością wody wodociągowej. Najbardziej ekonomicznym i skutecznym sposobem oczyszczenia wody kranowej jest zamontowanie w domu filtra z odwróconą osmozą. Proces ten prowadzi do naturalnego oddzielenia wody od rozpuszczonych w niej substancji bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych, dzięki czemu uzyskujemy oczyszczoną wodę nadającą się do spożycia.

Warto pamiętać o tym, że wszystkie rodzaje wody nieprzegotowanej mają właściwości wychładzające. Pijąc taką wodę organizm musi wykorzystać swoje zasoby energetyczne, by ją ogrzać fizycznie do temperatury, której wymaga proces trawienia. Długotrwałe spożywanie wychładzającej wody i wyziębiającego pożywiania prowadzi do gromadzenia się śluzu „TAN” w organizmie, co jest jedną z głównych przyczyn nadwagi. Jeśli nie lubicie pić ciepłej wody lepiej przegotować ją wcześniej i poczekać, żeby się schłodziła. Proces gotowania wody powoduje jej „zrównoważenie”, w wyniku czego powstaje woda o neutralnych właściwościach dla organizmu ze współczynnikiem pH ~ 7,0.

Dobre nawodnienie organizmu ma bezpośredni wpływ na stan naszej limfy. Jest to bardzo ważny aspekt nawodnienia, ponieważ układ limfatyczny odpowiada za wiele kluczowych spraw m.in.: chroni nas przed infekcjami i stanami zapalnymi, odprowadza toksyny, dba o czystość płynów ustrojowych i nasze dobre samopoczucie – ale tylko wtedy kiedy jest wydolny, oczyszczony i dobrze nawodniony.

Stan zanieczyszczenia układu limfatycznego, który odczytujemy z pomiarów w trakcie Vega-testu bezpośrednio mówi nam o nawodnieniu, zastojach limfy, ilości toksyn patogennych, czy chemicznych. Pamiętajcie, że nawet jeśli wasz organizm zmaga się z jakąś infekcją – szybciej sobie poradzi z udrożnioną kanalizacją, tzn. drożnym układem limfatycznym i dobrym nawodnieniem. Poza odwadniającymi kawami i herbatami sięgajcie po czystą wodę ze szczyptą soli i cytryny, a organizm szybko się wam odwdzięczy. Poniżej przestawiamy wam kilka wymówek (problemów) oraz rozwiązań związanych z piciem wody.

Problem pierwszy: „nie odczuwam pragnienia”
Rozwiązanie: organizm zapomniał, że ma taką funkcję przez wcześniejsze zaniedbania, czy też brak możliwości zaspokajania jego pragnienia w danym momencie, dlatego przestał się do was dobijać. Stopniowe dostarczenie większej ilości płynów wpłynie na wyregulowanie tej funkcji i ponowne odczucie pragnienia.

Problem drugi: jakość wody – „jaką wodę pić?”
Rozwiązanie: zamontowanie filtrów osmotycznych w mieszkaniu jest rozwiązaniem ekonomicznym i bardzo dobrym pod względem jakości otrzymanej wody. Jeśli nie macie takiej możliwości, przy zakupie wody częściej wybierajcie szklane opakowania.

Problem trzeci: „ta woda mi nie smakuje”
Rozwiązanie: – nie musisz pić samej wody. Powiemy więcej, picie czystej wody nie jest wskazane, ponieważ jej potencjał osmotyczny powoduje, że przelatuje ona przez organizm, zanim zdąży nawodnić komórki. Nawadniajcie się – pijąc wodę z odrobiną soli. Smaczną i dobrze wpływającą na zdrowie jest również woda z cytryną i cynamonem.

Problem czwarty: „ja mogę pić tylko zimną wodę”
Rozwiązanie: – zimna woda może być smaczna, a zwłaszcza z domowej osmozy uzdatnionej minerałami. Pamiętajmy jednak, że zimna woda wychładza organizm i nie jest ona zawsze wskazana. Przegotowana woda ze szczyptą soli przed śniadaniem nie tylko nawodni was od rana, ale i dobrze wpłynie na funkcjonowanie układu pokarmowego, pozwalając na zdrowe rozpoczęcie dnia.
Jeśli chcecie pić wodę „o niższej temperaturze”, to najlepszym rozwiązaniem będzie woda przegotowana pozostawiona do wystudzenia.

Problem piąty: mentalne przekonania w stylu „woda czysta to tylko dla zwierząt – co ja jestem wielbłąd? ”

Rozwiązanie: zwierzęta są bardzo mądre. Nie napiją się – choćby były spragnione – sklepowych, słodzonych napojów gazowanych, czy innych płynów z dużą domieszką chemikaliów z dopiskiem na etykiecie „E i cyferki”. Dlatego wielkim błędem jest podawać sobie i najbliższym sztucznie barwione płyny, którymi nie podlalibyście nawet roślin. 😊

Dajcie znać, jeśli któryś z punktów szczególnie przyczynił się do poprawy waszego codziennego nawadniania się. Zapraszamy również na profilaktyczne testowanie zdrowia bezpieczną i skuteczną metodą diagnostyczną – Vega-test.

 

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu!


  Czytaj więcej

Zostałem poinformowany, iż wyrażona zgoda może zostać przeze mnie wycofana w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania moich danych osobowych, którego dokonano na podstawie wyrażonej przeze mnie zgody, przed jej wycofaniem. Oświadczenie o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych we wskazanym wyżej celu, należy kierować na adres mailowy kontakt@biorezonansowe.pl lub do najbliższego biura Śląskiego Centrum Biorezonansowego. Zgoda nie obejmuje przekazania danych osobowych innym podmiotom współpracującym ze Śląskim Centrum Biorezonansowym. Osoba przekazująca dane osobowe zostanie poinformowana o każdej sytuacji naruszenia ich ochrony na wskazany dla tego celu adres.

Nota informacyjna


Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich ani innym odbiorcom oraz nie będą podlegać profilowaniu, w tym automatycznemu podejmowaniu decyzji. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.


Biorezonansowe.pl - Śląskie Centrum Biorezonansowe © Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje zawarte na stronie nie stanowią porady lekarskiej. Materiały i teksty opublikowane na tej stronie podlegają prawom autorskim. Kopiowanie i upublicznianie bez zgody autora zabronione.


Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.