Śląskie Centrum Biorezonansowe

Zadzwonimy do Ciebie!

Podaj nam swój numer telefonu a oddzwonimy do Ciebie najszybciej jak to możliwe.

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej.


Chlamydia – bakteria podstępna jak wirus

Chlamydie to gram-ujemne bakterie, które są bezwzględnymi pasożytami wewnątrzkomórkowymi. Przeżywają dzięki ATP gospodarza, ponieważ same nie są w stanie go wyprodukować. Schowane wewnątrz komórek czekają na korzystne warunki, żeby dać o sobie znać, powodując różne objawy chlamydiozy. Chorobę tę wywołują: Chlamydophilla pneumoniae i pisttaci oraz Chlamydia trachomatis.

Chlamydia – bakteria podstępna jak wirus


Chlamydie to gram-ujemne bakterie, które są bezwzględnymi pasożytami wewnątrzkomórkowymi. Przeżywają dzięki ATP gospodarza, ponieważ same nie są w stanie go wyprodukować. Schowane wewnątrz komórek czekają na korzystne warunki, żeby dać o sobie znać, powodując różne objawy chlamydiozy. Chorobę tę wywołują: Chlamydophilla pneumoniae i pisttaci oraz Chlamydia trachomatis.

Ich główną bronią jest umiejętność unikania mechanizmów obronnych komórek gospodarza, dzięki czemu mogą namnażać się bez przeszkód. Pod wpływem antybiotykoterapii lub niedoborów substancji odżywczych chlamydie wytwarzają ciałka przetrwalnikowe, które są niezauważalne dla organizmu, co w konsekwencji – jak w przypadku wirusów – może powodować przewlekłe, utajone zakażenia. Wszystkie gatunki chlamydii wykorzystują układ immunologiczny człowieka do rozprzestrzeniania się po organizmie i wywoływania uogólnionych zakażeń. Największą adaptację do zajmowania i namnażania się w makrofagach posiada C. pisttaci, która dzięki nim przemieszcza się do wątroby i serca.

Chlamydia pisttaci (ornitoza, papuzica) – jest gatunkiem głównie bytującym u ptaków. Do zakażenia człowieka dochodzi poprzez wdychanie zakażonych ptasich odchodów wraz z kurzem. W okresie od jednego do trzech tygodni od zakażenia może się pojawić atypowe zapalenie płuc lub objawy podobne do zwykłego przeziębienia. W ostrym przebiegu choroby dochodzi do powiększenia wątroby i śledziony. Kardiologiczna postać może obejmować zapalenie mięśnia sercowego, zapalenia osierdzia i wsierdzia.

Chlamydia pneumoniae – jest typową bakterią wywołującą zakażenia dróg oddechowych, a do zakażenia dochodzi drogą kropelkową. U około 60% dorosłych osób odnotowuje się występowanie przeciwciał przeciwko tej bakterii. Zakażenia w większości mają charakter łagodny w postaci: bólu gardła, zapalenia zatok, objawów grypopodobnych, zapalenia oskrzeli, czy płuc. Przewlekła infekcja może dawać objawy zbliżone do astmy oskrzelowej. Samo zakażenie nie jest groźne, jednak otwiera wrota zakażenia dla innych drobnoustrojów.

Chlamydia trachomatis – przenoszona jest drogą płciową lub z zakażonej matki na dziecko przez łożysko, lub w trakcie porodu. Do typowych skutków zakażenia można zaliczyć zapalenie cewki moczowej i śluzowo-ropne zapalenie szyjki macicy, które u około 70% zakażonych przebiega bezobjawowo. Jeśli w wyniku infekcji C. trachomatis pojawiają się objawy, mają przeważnie łagodny przebieg w postaci upławów, krwawienia, pieczenia przy oddawaniu moczu, czy bólu w obszarze miednicy mniejszej. W wyniku powikłań przewlekłej infekcji pojawia się zapalenie jajników i zapalenie jajowodów, które może prowadzić do ich wtórnej niedrożności.

 Zarówno ostre, jak i przewlekłe (bezobjawowe) zapalenie narządów miednicy wywołane C.trachomatis może być związane z niepłodnością.

Koinfekcja Chlamydia trachomatis i Neisseria gonorhoeae jest jedną z częstszych przyczyn zapalenia najądrzy u mężczyzn. Dodatkowo C. trachomatis może wywoływać zapalenie spojówek obejmujące ból i zaczerwienienie oczu, jak również przewlekłe zapalenie spojówek i rogówki nazywane Jaglicą. Choroba ta prowadzi do powstawania powierzchniowych blizn, a w konsekwencji do utraty wzroku.

Jak sobie pomóc?

Chlamydie – to dosyć podstępne bakterie, które bardzo skutecznie chowają się przed środkami leczniczymi. Chociaż w łatwy sposób rozprzestrzeniają się po całym organizmie, terapię może ułatwić ustalenie, gdzie znajduję się główne źródło zapalenia. Indywidualna terapia biorezonansem aktywnym, jak i wsparcie odporności przeciwbakteryjnej jest najszybszym sposobem uporania się z powyższą infekcją.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, daj znać, o czym jeszcze chciałbyś u nas przeczytać. Mamy nadzieję, że wiedza, jaką przekazujemy, jest dla Ciebie praktyczną i przydatną w codziennym życiu.

Zapraszamy również do naszego centrum na konsultacje dotyczącego Twojego zdrowia.

Już dziś możesz się umówić na wizytę.

 

Bibliografia:

Kayser F. H., Bienz K. A., Eckert J., Zinkernagel R. M.; Mikrobiologia lekarska; pod red.: Heczko P.B., Pietrzyk A.; Wydawnictwo lekarskie PZWL; Wraszawa 2007;

Podsiadły E.; Zakażenia wywołane przez bakterie wewnątrzkomórkowe (Chlamydiozy) [W:] Choroby zakaźne i pasożytnicze tom 2, pod red. Cianciara J., Juszczyk J.; Wydawnictwo Czelej; Lublin 2012;

Mizerski W.; Zarazki których należy unikać; Wydawnictwo Adamantan; Warszawa 2009;

 

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu!


  Czytaj więcej

Zostałem poinformowany, iż wyrażona zgoda może zostać przeze mnie wycofana w każdej chwili. Wycofanie zgody nie wpłynie na zgodność z prawem przetwarzania moich danych osobowych, którego dokonano na podstawie wyrażonej przeze mnie zgody, przed jej wycofaniem. Oświadczenie o wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych we wskazanym wyżej celu, należy kierować na adres mailowy kontakt@biorezonansowe.pl lub do najbliższego biura Śląskiego Centrum Biorezonansowego. Zgoda nie obejmuje przekazania danych osobowych innym podmiotom współpracującym ze Śląskim Centrum Biorezonansowym. Osoba przekazująca dane osobowe zostanie poinformowana o każdej sytuacji naruszenia ich ochrony na wskazany dla tego celu adres.

Nota informacyjna


Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Śląskie Centrum Biorezonansowe z siedzibą w Dąbrowie Górniczej. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane do momentu ustania ich przydatności/cofnięcia zgody. Informujemy, iż ma Pani/Pana możliwość dostępu do swoich danych, w celu ich sprostowania i usunięcia oraz żądania ograniczenia ich przetwarzania ze względu na swoją szczególną sytuację, wycofania udzielonej zgody w każdym momencie, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego, jeżeli przetwarzanie Pani/Pana danych będzie naruszało przepisy o ochronie danych osobowych. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich ani innym odbiorcom oraz nie będą podlegać profilowaniu, w tym automatycznemu podejmowaniu decyzji. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu.


Biorezonansowe.pl - Śląskie Centrum Biorezonansowe © Wszelkie prawa zastrzeżone. Informacje zawarte na stronie nie stanowią porady lekarskiej. Materiały i teksty opublikowane na tej stronie podlegają prawom autorskim. Kopiowanie i upublicznianie bez zgody autora zabronione.


Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie.