Jak wygląda test metodą Volla i na czym polega?

volla Jak wygląda test metodą Volla i na czym polega? metoda volla

Metoda Volla

Do wykonania testu metodą Volla potrzebne są obie dłonie oraz obie stopy, na których mierzymy absolutne wartości przewodnictwa punktów aktywnych biologicznie. Punkty leżą na liniach 20 meridianów, które przebiegają po ciele człowieka. Podają one informacje o stanie energetycznym i fizjologicznym narządu lub układu narządów.

Żeby uzyskać rzetelne i konkretne pomiary tą metodą należy skorzystać z co najmniej 40 punktów, które pozwolą na uzyskanie obrazu – stanu zdrowia klienta.

Klient trzyma w dłoni elektrodę pasywną i w tym samym czasie diagnosta zbiera pomiary sondą aktywną z punktów po obu stronach paliczków jednej i drugiej ręki.

volla Jak wygląda test metodą Volla i na czym polega? volla


Krótka historia

volla Jak wygląda test metodą Volla i na czym polega? Foll 251x300

dr. Reinhold Voll

Metoda elektroakupunktury, zwana potocznie metodą Volla, została opracowana przez dr. Reinholda Volla, niemieckiego lekarza, żyjącego w latach 1909-1989. Doktor Voll interesował się także dawną medycyną wschodu, w szczególności chińską. Właśnie jego osobie zawdzięczamy przeniesienie i zaadaptowanie części wiedzy tradycyjnej medycyny dalekiego wschodu na potrzeby i zrozumienie współczesnego świata „zachodniego“.

Dr R. Voll opublikował ponad 1400 prac naukowych, atlasów i podręczników z zakresu diagnostyki i terapii elektroakupunkturowej.

„Za szczególne zasługi wobec cierpiącej ludzkości oraz opracowanie metody diagnostyki i terapii elektroakupunkturowej” w 1966 roku R. Voll został uhonorowany złotym medalem przez Papieża Pawła VI a w 1974r. nagrodą RFN- medalem Gufalanda.

 


Śląskie Centrum Biorezonansowe
Dąbrowa Górnicza ul. Relaksowa 31
Bartosz Bryła » 505 044 147
Monika Żeleźnik » 512 969 369


VegaTest – Pasożyty – Biorezonans – Toksyny – Oczyszczanie – Wspomaganie – Terapie naturalne