Borelioza – czy to jedyna diagnoza?

borelioza Borelioza – czy to jedyna diagnoza? Borelioza terapia diagnostyka metod   volla vegatest leczenie boreliozy naturalnie jak dobrze zdiagnozowa   borelioze terapie na borelie naturalne co polecacie na borelioze

Przewlekłe zmęczenie, bóle stawów i mięśni, bóle głowy, porażenie układu nerwowego, zaburzenia snu i pamięci, objawy grypopodobne to tylko część objawów przypisywanych boreliozie.

Borelioza to choroba wywoływana krętkami Borrelia burgdorferi, Borrelia garinii, Borrelia afzelii, które na ludzi i zwierzęta przenoszone są przez kleszcze z rodzaju Ixodes.

Borelioza to królowa kamuflażu i jeśli po ugryzieniu przez kleszcze nie pojawił się rumień, to diagnoza metodami klasycznymi bywa uciążliwa i długotrwała, ponieważ nawet w niektórych czulszych metodach próbę badania należy wykonać kilka razy, choć i to w dalszym ciągu nie daje pewności.

Jak wykryć boreliozę?

Jeśli po ugryzieniu kleszcza nie pojawiał się u was rumień, ale obawiacie się, że jednak mogliście ulec zakażeniu krętkami Borreli, warto skorzystać z testu PCR (Polymerase Chain Reaction) lub PCR RT (Polymerase Chain Reaction Real Time), które polegają na wykryciu fragmentów DNA bakterii we krwi. Jeśli jest to późniejsze stadium boreliozy to bardzo prawdopodobne, że krętki zdążyły zniknąć z krwi i znalezienie ich metodą PCR i PCR RT może być utrudnione, chociaż stosunkowo dobry wynik uzyskuje się po zbadaniu moczu lub płynu stawowego.

Ze względu na koszty, większość osób w pierwszej kolejności wybiera test Elisa, który rzadko niestety jest miarodajny lub Western Blot, który tak samo, jak test Elisa jest badaniem serologicznym, ale posiada większą wiarygodność. Powyższe badania można wykonać dopiero po ok. 4-6 tygodniach od zaobserwowanego ugryzienia, gdyż tyle czasu mniej więcej potrzeba na pojawienie się odpowiedniej ilości przeciwciał we krwi.

Żaden z wyników negatywnych powyższych badań nie wyklucza jednak występowania boreliozy i bardzo często wielokrotnie się je powtarza.

Alternatywą dla powyższych testów jest biorezonans. Ręczne badanie metodą Vega-test lub Volla dochodzi do 90% wiarygodności, co niemal natychmiastowo wyklucza lub potwierdza zakażenie krętkami.

Czy boreliozę można pomylić z inną diagnozą?

Objawy boreliozy są bardzo niespecyficzne, a ona jak kameleon upodabnia się do wielu innych schorzeń. Borelioza upodabnia się do zwykłych objawów przeziębienia, chronicznego zmęczenia, bezsenności, bólu i sztywności stawów. Ma również wpływ na problemy z układem pokarmowym, zaburzenia rytmu serca, duszności, zaburzenia menstruacji, dysfunkcje pracy pęcherza moczowego, neuralgie, zaburzenia widzenia, zaburzenia słuchu, drżenie rąk, depresje, stwardnienie rozsiane oraz inne, które można wymieniać w jeszcze dość długiej liście.

Pracując z drugim człowiekiem, często słyszymy: „ja myślę, że to może być borelioza, te objawy, które się u mnie pojawiły”.

Tak, to może być borelioza, ale nie zawsze ona jest wszystkiemu winna. Dla wyżej wymienionych objawów istnienie wiele czynników, które mogą dawać podobne skutki. Weźmy pod lupę grzybicę, to ona bardzo często sieje spustoszenie w organizmie, rozpatrzmy zaburzenia neurologiczne, które mogą być związane z wirusowym porażeniem nerwów. Chroniczne zmęczenie, depresja, zaburzenia pracy układu endokrynnego to nie tylko borelioza, może to być wirus EBV (choć nie tylko on). A zakażenie pasożytami? One również w wielu przypadkach dają zbliżone objawy, więc chcąc rzetelnie podejść do tematu, pamiętajcie, żeby nie zrzucać wszystkiego na ostatnie modną boreliozę.

Po kontakcie z kleszczem należy pamiętać, że istnieją także inne czynniki, które warto u siebie sprawdzić, a należą do nich:

Anaplasma phagocytophilum, Brucella abortus, Ehrlichia chaffeensis, Francisella tularensis, Rickettsia rickettsi, Babesia microti i inne, Coxiella brunetti, Mycoplasma pneumoniae i fermentants, Bartonellozy, Flawiwirusy, a w tym FSME, który powoduje odkleszczowe zapalenie mózgu i inne, które mogą przyczyniać się do obecnie występujących w ciele objawów.

Borelioza – czy to jedyna diagnoza?

W naszym gabinecie nie pracujemy schematycznie i nie zrzucamy wszystkiego na boreliozę. Kiedy w ciele są objawy, nawet te bardzo zbliżone do klasycznego obrazu boreliozy, naszym najważniejszym zadaniem jest odnaleźć przyczynę, wyeliminować ją i tak podnieść odporność organizmu, żeby w przyszłości radził sobie bez problemu. Sprawdzamy rzetelnie i mówimy, jak jest bez względu na to, jaki czynnik stoi za Twoim problemem zdrowotnym.

Pełna diagnoza i kompleksowa terapia, która przywróci sprawne funkcjonowanie wszystkich układów, a w tym przede wszystkim tego immunologicznego, to nasz przepis na to, by długo cieszyć się zdrowiem.

Przyjdź, sprawdź i skutecznie przywróć sobie zdrowie w  Śląskim Centrum Biorezonansowym.

Zapisy i informacje dodatkowe: 505 044 147, 512 969 369

Bibliografia:

Kayser F. H., Bienz K. A., Eckert J., Zinkernagel R. M.; Mikrobiologia lekarska; pod red.: Heczko P.B., Pietrzyk A.; Wydawnictwo lekarskie PZWL; Wraszawa 2007;

Flisiak R.; Borelioza z Lyme [W:] Choroby zakaźne i pasożytnicze tom 2, pod red. Cianciara J., Juszczyk J.; Wydawnictwo Czelej; Lublin 2012;

Borelioza i współinfekcje. Najczęściej zadawane pytania; pod red. Lek. Med. Artura Klimaszewskiego; Wydano przez: Stowarzyszenie chorych na Boreliozę; Bielsko-Biała 2009;

 


Śląskie Centrum Biorezonansowe
Dąbrowa Górnicza ul. Relaksowa 31
Bartosz Bryła » 505 044 147
Monika Żeleźnik » 512 969 369


VegaTest – Pasożyty – Biorezonans – Toksyny – Oczyszczanie – Wspomaganie – Terapie naturalne

borelioza Borelioza – czy to jedyna diagnoza? apple icon 144x144 1www.biorezonansowe.pl