Odczulanie biorezonansem okazuje się jedną z najbardziej skutecznych metod na problemy alergiczne – tak popularne w XXI w.

Osoba z skłonnościami alergicznymi po przeprowadzonych zabiegach przestaje reagować na szkodliwe dla niej wczesniej alergeny!
Może bez obaw przebywać w środowisku, w którym doznawała reakcji alergicznyh a także jeść produkty, które powodowały uczulenie.

Odczulanie biorezonansowe jest wysoce skuteczne i nie ma skutków ubocznych. Jest przyjazne dla organizmu, co jest ważne zwłaszcza w przypadku dzieci.

Teraz odczulanie alergii jest wyjątkowo skuteczne. Osiągnięto to dzięki precyzyjnemu określeniu indywidualnych pasm częstotliwościowych charakterystycznych dla konkretnych grup alergenów (np. alergeny pokarmowe mają inny zakres częstotliwość niż alergeny wziewne). Terapia uwzględniająca te przedziały jest dużo bardziej skuteczna. Dodatkowo w naszych terapiach zastosowano wiele różnych interwałów i falową zmianę wzmocnień, kierując się regułą, że systemy biologiczne szybko męczą się przy stałej ekspozycji na bodziec o tym samym natężeniu.

Centrum Biorezonansowe w Dąbrowie Górnieczej dysponuje sprzętem klasy medycznej niemieckiej firmy BICOM do przeprowadzania skutecznych terapii antyalergicznych.

Modyfikacje parametrów odczulania przyczyniły się do poprawy efektowności terapii, niwelacji skutków ubocznych (tzw. pierwotnego pogorszenia), oraz do trwałości efektów.

Odczulanie biorezonansem pomaga w:

  • alergii pokarmowej
  • alergii na sierści zwierząt
  • alergii na pyłki
  • alergii na kurz
  • katarze siennym
  • alergicznym zapaleniu spojówek
  • alergii kontaktowej
  • astmie oskrzelowej
  • atopowym zapaleniu skóry
  • egzemach

FAQ: Jak wygląda odczulanie alergii?

Odczulanie przeprowadzane jest za pomocą specjalistycznego urządzenia biorezoanansowego BICOM. Osoba poddana terapii jest do niego „podłączona” elektrodami, tzn, stopy kładzie na elektrodach stopowych, w rekach trzyma elektordy ręczne, czasami na plecy zakładana jest specjalna mata elektoromagnetyczna. Przez te elektrody przekazywane są impulsy elektromagnetyczne, które wygaszają reakcję na dany alergen. Odczulanie jest całkowicie bezpieczne, nie ma skutków ubocznych i można je z powodzeniem wykonywać u dzieci. Podczas zabiegu można oglądać materiały edukacyjne wyświetlane na komputerze – dysponujemy wygodnymi sofami, na których nawet godzinna terapia jest przyjemnością.

 

Na czym polega terapia odczulająca metodą BICOM ?

Odczulanie polega na “wykasowaniu” informacji o danym alergenie w organizmie pacjenta poprzez przekazanie mu zinwertowanych (odwróconych) drgań elektromagnetycznych odczulanych alergenów. Skutkuje to zniknięciem reakcji na te substancje. Następuje trwałe przywrócenie organizmowi prawidłowej reakcji immunologicznej i ustąpienie alergii.

 

Czy można odczulić tą metodą od nałogów np. nikotyny ?

Terapia biorezonansowa BICOM to obecnie najskuteczniejsza metoda (70% skuteczności wg. niezależnych badań) na zwalczanie głodu nikotynowego. Bez względu na ilość wypalanych papierosów oraz staż palenia, skuteczność tej metody jest tak wysoka, że wystarczy poddać się tylko jednej terapii trwającej ok. 1 godziny.

Przed przystąpieniem do zabiegu, umieszcza się niedopałek papierosa w elektrodzie kubkowej podłączonej do aparatu BICOM. Osoba poddawana terapii jest również zintegrowana z aparatem za pomocą elektrod. Po włączeniu odpowiedniego programu w aparacie zachodzi reakcja mająca na celu wygaszenie głodu nikotynowego, który zanika zwykle po 12-24 godzinach od zabiegu. Gdyby jednak głód nikotynowy pojawiał się w dniu terapii, absolutnie nie wolno wprowadzać nikotyny do organizmu w tym okresie przejściowym, ponieważ osłabi to znacznie efekt terapii i może spowodować niepożądane reakcje, np. biegunkę, wymioty.

Po zabiegu obserwuje się wzmożone pragnienie, niekiedy zwiększoną senność i potliwość. W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Zatem w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania.